شرکت د انش گستران خلاق مادستان

برای برون رفت از مشکلات شهری نیاز به حمایت از کسب وکار نوین داریم

حمایت از کسب وکار نوین

رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران گفت: راهبرد مدیریت شهری رفتن به سمت شهر هوشمند است که پیش نیاز این موضوع دریافت ایده ها و خلاقیت هاست که باید ظرفیت کارآفرینی و اشتغال زایی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه استارتاپ ویکند محیط زیست با محورهای مختلف حوزه محیط زیست از جمله پسماند، ترافیک، فضای سبز و غیره برگزار می شود، بیان کرد: استارت آپ ها با استفاده از فناوری و تکنولوژی و ایده های مناسب به سیاست ما در زیست شهری در قالب شهر هوشمند کمک می کنند، ضمن اینکه در حوزه اشتغال هم بسیار موثر هستند.

علیپور در ادامه با بیان اینکه ۷۰ درصد ماموریت های شهرداری تهران با حوزه محیط زیست ارتباط نزدیک و مستقیم دارد؛ تاکید کرد:  با برگزاری این استارتاپ ویکند، طرح های خلاقانه به سازمان های تخصصی شهرداری تهران معرفی می‌شوند.

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با تاکید بر حمایت از استارت آپ ها بویژه در حوزه شهری و ترافیک گفت: اعتقاد بر این است که راه نجات کشور از طریق اقتصاد دانش‌بنیان ممکن است. اگر قرار است اقتصاد کشور دانش‌محور باشد باید همه حوزه مالی کشور درگیر این موضوع شوند.

شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای تامین منابع مالی عرضه سهام داشته باشند ما بیش از ۲۶۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که فروش آنها بالای ۱۰ میلیارد تومان است و این شرکت‌ها می‌توانند از طریق عرضه سهام تامین مالی داشته باشند. ما اعتقاد داریم که شرکت‌های بزرگ باید وارد سیستم بانکی شوند وگرنه گرفتن وام و تسهیلات برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک کم است و دادن وام به آنها خیانت است چون این شرکت‌ها را با شکست مواجه می‌کند.

بر اساس گفته وی، تنها یک شرکت های نوین در زمینه حمل و نقل قرار است در ۲۴ و ۲۵ اسفند و در مدت دو روز ۲۰ هزار نفر را دعوت به کار کند. این یعنی ظرفیت بالایی برای اشغال که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت.

منبع خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
نبود نگرش دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا