توسعه تولید محصولات دانش بنیان

تفاهم نامه همکاری توسعه تولید محصولات دانش بنیان حوزه سلامت امضا شد

توسعه تولید محصولات دانش بنیان

تفاهمنامه همکاری توسعه تولید محصولات دانش بنیان حوزه سلامت در راستای تحقق برنامه توسعه تولید محصولات دانش بنیان و پروژه صیانت از بازار ملی در حوزه دانش بنیان ( برنامه ماده ۴۳ و اقتصاد مقاومتی) میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور امضا شد. 

در راستای سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حمایت از تولیدات داخلی، دولت نیز با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی سعی داشته است تا اقدام و عمل مد نظر ایشان را جامه عمل بپوشاند.

از اقدامات اساسی این حوزه به تدوین برنامه ملی توسعه اقتصاد دانش بنیان و «پروژه صیانت از بازار ملی در حوزه محصولات دانش بنیان از طریق پیوست فناوری بخش در وزارتخانه های بهداشت، نیرو، جهاد کشاورزی و ارتباطات» میتوان اشاره کرد. هدف غایی تفاهمنامه موجود، حمایت هدفمند و هوشمندانه از  تولید باکیفیت واقعی داخلی و جلوگیری از سوءاستفاده واردکنندگان و توسعه تولید محصولات دانش بنیان بخش بهداشت است.

در این راستا این تفاهمنامه با هدف توسعه توانمندی های فناورانه شرکتهای تولیدکننده محصولات دانش بنیان داخلی و بازار سازی برای محصولات دانش بنیان حوزه سلامت تدوین شده است و پیگیری خواهد شد. تفاهمنامه همکاری توسعه تولید محصولات دانش بنیان حوزه سلامت میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و سید حسن قاضیزاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به امضا رسید.

منبع ماهنامه اقتصاد دانش بنیان

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
نبود نگرش دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا