تولید ۴۳۰ محصول دارویی در دانش بنیان ها

تولید ۴۳۰ محصول دارویی در دانش بنیان ها/ شناسایی هزار محقق پزشکی

تولید ۴۳۰ محصول دارویی در دانش بنیان ها

مهمترین اقدامات حوزه تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در دولت یازدهم اعلام شد. در این دوره ۴۳۰ محصول دارویی در شرکت‌های دانش بنیان به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در زمینه های تقویت زیرساخت تحقیقات و فناوری، توسعه و حمایت از نیروی انسانی و ارتقای کیفی تحقیقات و فناوری اعلام شد.

راه‌اندازی مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی کشور، برنامه ملی ثبت بیماری‌ها و پیامدهای سلامت با اجرای ۴۰ برنامه در گستره‌های ملی و منطقه‌ای، تکمیل تجهیزات آزمایشگاه‌های جامع، توسعه کمی و کیفی شبکه‌های تحقیقات علوم پزشکی از ۱۸ شبکه در ابتدای دولت یازدهم به ۲۰ شبکه در حال حاضر و نیز توسعه و تقویت مراکز رشد فناوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی و تدوین نقشه راه مراکز رشد فناوری از ۵۴ مرکز رشد در سال ۹۳ به ۸۵ مرکز در سال ۹۶ بخشی از عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در ۴ سال گذشته بوده است.

تولید ۴۳۰ محصول دارویی در شرکت‌های دانش بنیان مستقر در دانشگاه‌های علوم پزشکی به منظور تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، حمایت از ۱۶ مرکز تحقیقاتی علوم پزشکی همکار با سازمان جهانی بهداشت از دیگر اقدامات این معاونت اعلام شده است.

همچنین روند رتبه کشور از نظر تعداد استنادات دریافتی توسط مقالات در بانک اطلاعاتی Scopus ، از رتبه ۴۹ جهانی در سال ۱۹۸۸ به رتبه ۱۶ جهانی در سال ۲۰۱۶ رسیده است.

ادامه مطلب در خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
نبود نگرش دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال
بالا