صادركنندگان كالاهاي غير نفتي

کدام بانک از صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی حمایت می کند؟

صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی

بانک توسعه صادرات ایران

۱- معرفی

بانک توسعه صادرات ایران، ایفای نقش صادرات و واردات ایران (EX-IM) را بر عهده دارد. لزوم وجود سازمانی در کشور که بتواند کمبود یک نهاد مالی معتبر و موجه در بخش صادرات و واردات را بر طرف سازد، یکی از نکاتی است که تا زمان پیروزی انقلاب، کم اهمیت تلقی شده بود؛ رفع این نقیصه از ابتدای تدوین قانون عملیات بانکی بدون ربا در ایران، مطمح نظر مقامات اقتصادی دولت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و بر اساس آن در تاریخ ۱۹/۴/۱۳۷۰، بانک توسعه صادرات تأسیس شد و عملاً از شهریور ماه ۱۳۷۱ آغاز به کار کرد و از آن هنگام، در راستای پیشبرد اهدافی که بانک بر عهده داشت، با کارکنان و کادری متخصص و ورزیده، در خدمت صادرات کشور قرار گرفت.

فرآیند عملکرد این بانک در طول سال­های گذشته نمایانگر این واقعیت است که بانک از طریق توجه به سرعت و دقت در روند کار، موجبات جلب اعتماد و رضایت مشتریان خود را فراهم ساخته و علاوه بر آن، اعتماد بانک‌ها و سازمان‌های بین‌المللی را نیز به خود جلب نموده است. امکانات بالقوه تولید و صدور کالا در کشور، می‌تواند با اتکاء به خدمات مالی و جانبی بانک تخصصی توسعه صادرات ایران به فعل در آمده و به جایگاه شایسته خود در بازارهای جهانی دست یابد.

 

۲- خدمات

۱-۲- تسهیلات قبل از صادرات (حمل) کالا و خدمات

این تسهیلات به آن دسته از صادرکنندگانی که جهت خرید، جمع­‏آوری، بسته‏­بندی و یا تهیه مواد اولیه و سایر هزینه­‏های قبل از صدور کالا نیاز به تأمین مالی داشته باشند اعطا می‏گردد.

۲-۲- تسهیلات پس از صادرات (حمل) کالا و خدمات

این سهیلات به آن دسته از صادرکنندگانی که کالای خود را صادر نموده و جهت تداوم فعالیت­ های خود نیاز به تأمین مالی دارند اعطاء می‏گردد.

۳-۲- تسهیلات جهت سرمایه ­گذاری بمنظور احداث یا توسعه طرح ­های دارای رویکرد صادراتی در داخل و خارج از کشور

۴-۲- ارائه تسهیلات ارزی

بانک توسعه صادرات ایران بمنظور توسعه اقتصادی، جهش صادراتی و ایجاد اشتغال در کشور، به متقاضیان حقیقی و حقوقی که از صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی، خدمات و تولید‏کنندگان مجریان طرح‌های خودگردان هستند، با اولویت طرح‌های نیمه ‏تمام، در قالب یکی از عقود قانون عملیات بانکی بدون ربا، تسهیلات ارزی پرداخت می‌کند.

 

۴-۲- صدور ضمانت­نامه­ های ارزی و ریالی

 

۵-۲- گشایش اعتبارات اسنادی

بدون برچسب

مطالب مرتبط

شرکت مهر زرین روانسر
رشد و توسعه اقتصادی
تجاری سازی شرکت های دانش بنیان
 تولید نیمه صنعتی
 فناوري ­هاي نو 
توسعه توليدات دانش بنيان
بالا