ارائه تسهیلات به دانش بنیانی ها

گسترش فعالیت های دانش بنیان در مسیر تحقق توسعه پایدار ضروری است

گسترش فعالیت های دانش بنیان

اراک- استاندار مرکزی گفت: گسترش فعالیت های دانش بنیان در مسیر تحقق توسعه پایدار ضروری بوده و در استان مرکزی نیز این مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدعلی آقازاده پیش از ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان پارک علم و فناوری استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: توسعه فعالیت های دانش بنیان در هر منطقه نشان از رشد و پیشرفت آن دارد و این مساله به درآمدزایی و کارآفرینی کمک شایانی می کند.

استاندار مرکزی افزود: باید بررسی شود که هرساله چه میزان محصولات دانش بنیان از استان مرکزی به خارج از کشور صادر می شود و برای رشد آن برنامه ریزی صورت گیرد، خوشبختانه از نظر تولید علم وضعیت مطلوبی در مقایسه با استان های کشور داریم و رتبه چهارم را به خود اختصاص داده ایم.

آقازاده بیان کرد: مراکز علمی و دانشگاهی استان باید گسترش این موضوع را در دستور کار قرار دهند و در حقیقت بایستی به سمت تجاری سازی فناوری و ثروت آفرینی حرکت کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: این مساله علاوه بر آن که در اقتصاد جامعه از اهمیت برخوردار است، مزیت های اجتماعی نیز دارد، زمانی که فرصتی برای ارائه نوآوری ها باشد، قطعا مساله مهاجرت مغزها و نخبگان تا حد زیادی کاهش می یابد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: طی سال های اخیر شاهد آن هستیم شرکت های دانش بنیان در سطح استان مرکزی به طرز چشمگیری افزایش یافته و به بیش از ۷۵ مورد رسیده که این مساله ثمرات بسیار به دنبال دارد.

آقازاده بیان کرد: سال گذشته ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور برای توسعه پارک علم و فناوری استان مرکزی اختصاص یافت اما کافی نبود و در بودجه سال۹۷ رقمی از محل اعتبارت ملی استانی برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اضافه کرد: در حال حاضر میزان فعالیت های استارتاپ در استان ناچیز است، همچنین قوانین دست و پاگیر و بوروکراسی اداری نیز برخی کارآفرینان و مبدعان را از پیگیری کار خود منصرف می کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: بایستی برای افزایش صادرات استان و همچنین تولید محصولات دانش محور تلاش و برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم توسعه پایدار را محقق سازیم.

منبع خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
نبود نگرش دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا