فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیکار هستند

۱۸.۵ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیکار هستند

فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور بیکار هستند

همدان- مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کشور را ۱۸.۵ درصد عنوان کرد و گفت: بیشترین آمار بیکاری مربوط فارغ‌التحصیلان لیسانس است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سعید سیف ظهر یکشنبه در چهارمین همایش روز مهندس در دانشگاه صنعتی همدان بابیان اینکه ورود به حوزه کسب و کار نیازمند خلاقیت است، گفت: آن طور که باید از وجود مهندسان برجسته و شاخص استفاده نشده است.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با بیان اینکه برخی استان‌ها با  ۳۰ تا ۴۰ درصد بیکاری مواجه هستند، گفت: آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان دانشگاهی ۱۸.۵ درصد است و بیشترین آمار بیکاری مربوط به فارغ‌التحصیلان مقطع لیسانس است.

وجود ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار بیکار در کشور

وی به وجود ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار بیکار در کشور اشاره کرد و افزود: بیش از یک‌میلیون نفر از بیکاران کشور فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بوده و ۳۰ تا ۳۵ درصد فارغ‌التحصیلان بیکار نیازمند کار مرتبط هستند.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در دهه ۹۰ هدفمند کردن فعالیت‌های پژوهشی، ارتقای مهارت و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مدنظر قرار گرفت، گفت: پژوهش باید برای رفع مشکل جامعه و صنعت مدنظر باشد و از پژوهش‌های کاربردی در جامعه استفاه شود.

ادامه مطلب خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
نبود نگرش دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا