راهبردی هوایی

محصولات و فناوری‌های راهبردی هوایی تولید می‌شود

فناوری‌های راهبردی هوایی
دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی گفت: محصولات و فناوری‌های راهبردی هوایی متناسب با نیازهای کشور توسعه یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی در خصوص توسعه فناوری های مورد نیاز صنعت هوایی کشور، بیان کرد: توسعه محصولات و فناوری‌های راهبردی متناسب با نیازهای کشور اقدامات خوب ستاد در این چند سال اخیر بوده است که نتایج این موضوع در صنعت هوایی کاملا مشهود است.

وی افزود: در این زمینه برخی اقدامات مانند «طراحی و ساخت بالگرد ۸ نفره صبا ۲۴۸ (۹۰ درصد)»، «هواپیمای ۷۲ نفره با موتور توربوفن (۴.۵درصد)» و «طراحی و ساخت بالگرد سبک پیستونی سورنا (۸۰درصد)» صورت گرفته است.

به گفته منطقی، همچنین «طراحی و ساخت دو نمونه  مهندسی هواپیمای دو موتوره پیستونی۶ نفره فجر ۳۳ (۸۲.۴درصد)» و «طراحی و ساخت رادار هوا پایه (۳۴درصد)» از دیگر اقدامات موثر ستاد در حوزه توسعه محصولات و فناوری های راهبردی هوایی است.

وی تصریح کرد: از دیگر اقدامات ستاد در این بخش می توان به «تبدیل هواپیمای توپولف ۱۵۴ به هواپیمای آتش‌نشان (۸۱درصد)»، «توسعه و تکمیل زنجیره تأمین قطعات و زیرمجموعه‌های هوایی با تکیه بر بخش‌ خصوصی (۴۰درصد)» و «طراحی و ساخت اویونیک ماژولار (شروع)» اشاره کرد.

منبع خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

اشتغال برای فارغ التحصیلان
چشم انداز استارتاپ ایران در اروپا
ربات نرم پوشیدنی
نمایشگاه اقتصاد دانش بنیان
فناوری ایرانی
فرصت شغلی

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا