نبود نگرش دانش‌بنیان

نبود نگرش دانش‌بنیان یکی از اشکالات اساسی دستگاه‌ها است

نبود نگرش دانش‌بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق بیجندی  ظهر یکشنبه در آیین آغاز به کار برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهادانشگاهی زنجان، با بیان اینکه این سه مجموعه در کنار پارک‌های علم و فناوری استان زنجان می‌توانند گام‌های اساسی و مفیدی برای اشتغال دانش‌آموختگان بردارند، افزود: استان زنجان به‌عنوان یکی از استان‌های منتخب در حوزه آموزش‌های اشتغال محور در حوزه ICT انتخاب شده است و تجهیزات این آموزش‌ها که ۴.۵ میلیارد تومان است، در ساختمان جهاددانشگاهی زنجان نصب خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی در سالی که به‌عنوان سال حمایت از تولید داخلی و اشتغال نام‌گذاری شده است، بیش از هر چیز به تفکر دانش‌بنیان نیاز داریم.

بیجندی افزود: اگر تفکر و نگرش دانش بنیان داشته باشیم اقتصاد مقاومتی نیز محقق می‌شود و متاسفانه در حال حاضر یکی از اشکالات اساسی دستگاه‌ها نبود نگرش دانش‌بنیان است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی گفت: شکل‌گیری اکوسیستم کارآفرینی همه مراحل ایده تا اجرا، تولید و اتصال به بازارهای داخلی و جهانی را شامل می‌شود.

بیجندی افزود: جهادگران و مدیران استانی جایی انگشت گذاشته‌اند که در کشور برای آن فرصت‌های بی‌نظیری وجود دارد و آن صنایع فرهنگی خلاق است.

وی با بیان اینکه یک اتفاق بی‌نظیر در استان زنجان رخ داده است و آن، شکل‌گیری اکوسیستم و زیست‌بوم کارآفرینی است، ادامه داد: در خصوص استان زنجان که به‌عنوان قطب علم و حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک مطرح شده، از پایه‌های تحقق آن ایجاد مرکز صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی و برنامه شتاب دهی است.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه جهاددانشگاهی زنجان، مرکز آموزش‌های اشتغال‌محور ICT  می‌شود، گفت: با حمایت درست از تفکر درست، اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.

بینجدی افزود: مبنای تفکر دانش‌بنیان، باور کردن حوزه علم و دانش و جوانان پرشور مملکت به‌عنوان سرمایه‌های اصلی است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید همه تلاش خود را به کار گرفته است تا با عبور از سختی‌هایی که استعمار به شیوه‌های مختلف به مردم بزرگ ایران تحمیل می‌کند، بتواند موفقیت را برای مردم به ارمغان بیاورد، گفت: این دولت و همه مدیران در تلاش هستند تا بدون هرگونه جناح‌بندی و نگاه سیاسی، کشور را به سربلندی برسانند.

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی افزود: با راه‌اندازی تجهیزات مذکور، آموزش‌های پایه شبکه و حوزه امنیت شبکه با همکاری یک شرکت ارائه خواهد شد و در سطح کشور این اولین باری است که بین جهاددانشگاهی و یک شرکت خارجی همکاری‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

بیجندی با بیان اینکه زنجان جوانان پرشور و علاقمندی دارد و ترکیب این شور با همدلی و همراهی مدیران زحمتکش استان زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا زنجان پایلوت کشوری باشد، افزود: جهاددانشگاهی از رویش‌های مبارک انقلاب است و باید برای بهبود شرایط جوانان این مرز و بوم گام‌های بلندتری بردارد.

منبع خبرگزاری مهر

بدون برچسب

مطالب مرتبط

محصول دانش‌بنیان
شرکتهای فناوری خارجی به ایران می آیند
تمایل به کارآفرینی درکشور
شرکت د انش گستران خلاق مادستان
شرکت های دانش بنیان فعال
فروش شرکت های دانش بنیان

دیدگاهی بنویسید

*

code

بالا